O mně

Jmenuji se Gabriela Svobodová a výživě se věnuji již 6 let. Mám bakalářský titul z oboru Regenerace a výživa ve sportu, který jsem vystudovala na Masarykově univerzitě. Již během studií jsem se věnovala vytváření výživových plánů jak sportovcům pro maximalizaci výkonu a energie, tak i těm, kteří chtějí zhubnout nebo se třeba jen cítit lépe. Po škole jsem začala pracovat pro společnost, která se zabývá výživovým poradenstvím, a začala jsem lidem pomáhat s tím, co je trápilo.

Nyní jsem se ale rozhodla, že se chci osamostatnit a dělat tuto práci podle svého, proto jsem přišla s projektem "Začnu dnes". K výživě jsem se dostala přes vlastní problémy s váhou. Stres ze školy a z puberty jsem zajídala sladkými a tučnými potravinami, až jsem se dostala na 85 kg váhy a hlavu plnou komplexů a pochybností sama o sobě. To mě dovedlo k volbě jít studovat výživu na vysokou školu. Můj prvotní záměr nebyl pomáhat druhým, ale především sobě. V průběhu mé cesty ke zdravějšímu "já" jsem si ale začala všímat, že spousta lidí má podobné problémy, jako já. Došlo mi, že většina z nás se necítí dobře ve svém těle a má velký problém podívat se hrdě do zrcadla a na váhu. A kdo by jim měl pomoct lépe než někdo, kdo má stejnou zkušenost?

Moje dosavadní vzdělání a kurzy:

  • Regenerace a výživa ve sportu - bakalářské studium na Masarykově univerzitě - tříletý studijní obor, v jehož rámci jsem se zabývala nejen hubnutím a zdravou stravou, anatomií a fyziologií lidského těla, biochemií, trávicími procesy, potravinovými doplňky, ale mimo další i mnoha sporty a masážemi.
  • Stres a hubnutí - Oficiální kreditové školení prováděné Sunkins Academy
  • Metabolický syndrom - mezioborový problém - Konference pořádaná Masarykovou univerzitou, Českou společností tělovýchovného lékařství a Univerzitou Palackého v Olomouci
  • Moderní výživa a pohyb - Seminář, který pořádal Fitness Institut a Institut Moderní Výživy
  • Specialista na dětskou výživu - Akreditovaný kurz Aliance výživových poradců ČR
  • Masér pro sportovní a rekondiční masáže mimo oblast zdravotnictví - Akreditovaný kurz celoživotního vzdělávání Masarykovy univerzity, Fakulty sportovních studií
  • Praxe v AZ Fitness - vytváření tréninkových a výživových plánů pro efektivní hubnutí
  • Praxe v Mmcité+ Brno - sestavování výživových plánů pro maximální sportovní výkon basketbalových hráčů