Novinky

Celý článek (novinku) si přečtete kliknutím na nadpis

Po Vánocích se pomalu vše vrací do normálu, už zase chodíme do práce nebo do školy a začínáme se zabývat tím, jak nás Vánoce ovlivnily a co v novém roce změníme. V poradně se s tímto momentálně setkávám každý den, ale musím uznat, že jsem sama překvapená, že na váze přibylo jen minimum klientů.

Poměrně často se mi stává, že se klienti za to, že navštěvují výživovou poradkyni, spíše stydí, než aby se s tím chtěli "vytahovat" na veřejnosti. Minulý týden za mnou ale přišla nová klientka s netradičním přáním. Chce svůj příběh sdílet s ostatními. To, co pro mnohé může být zcela nepředstavitelné, je pro ni motivací.

Výživová poradna Začnu Dnes pro vás chystá první celodenní seminář, na který se moc těšíme a srdečně vás na něj zveme. Akce se uskuteční 16. listopadu a je opravdu na co se těšit.

Dnes se zaměříme na trochu netradiční téma. Jako výživový poradce se v práci velmi často setkávám s tím, že moji klienti nemají kladný vztah ke svému tělu. Často si ale uvědomují, že hubnutí a mentální nastavení spolu souvisí. Proto se dnes budu věnovat psychice jako jedné z možných příčin vzniku nadváhy a obezity.

Dnes si posvítíme na ořechy. Často mi klienti říkají, že se jim snaží vyhýbat, protože jsou tučné. Ano, ořechy obsahují tuk. Je důležité si ale uvědomit, že tento tuk je tělu velmi prospěšný. Pokud si dopřejete hrst ořechů nebo trochu kvalitního ořechového másla, nemůžete udělat špatně. Tedy pokud nejsou pražené, solené nebo obalené v cukru či...