Novinky

Celý článek (novinku) si přečtete kliknutím na nadpis

Výživová poradna Začnu Dnes pro vás chystá první celodenní seminář, na který se moc těšíme a srdečně vás na něj zveme. Akce se uskuteční 16. listopadu a je opravdu na co se těšit.

Dnes se zaměříme na trochu netradiční téma. Jako výživový poradce se v práci velmi často setkávám s tím, že moji klienti nemají kladný vztah ke svému tělu. Často si ale uvědomují, že hubnutí a mentální nastavení spolu souvisí. Proto se dnes budu věnovat psychice jako jedné z možných příčin vzniku nadváhy a obezity.

Dnes si posvítíme na ořechy. Často mi klienti říkají, že se jim snaží vyhýbat, protože jsou tučné. Ano, ořechy obsahují tuk. Je důležité si ale uvědomit, že tento tuk je tělu velmi prospěšný. Pokud si dopřejete hrst ořechů nebo trochu kvalitního ořechového másla, nemůžete udělat špatně. Tedy pokud nejsou pražené, solené nebo obalené v cukru či...

Je jasné, že hlavním palivem pro mozek by měla být kvalitní strava obecně. Se správným nastavením vyvážené stravy vám mohu pomoci já jako váš výživový poradce. V tomto článku si ale probereme konkrétní suroviny, které podpoří mozkovou činnost výrazněji.

Je možné, že už jste viděli pokus, kde se do několika kelímků s vodou přidají barviva bez chuti a zápachu tak, aby každá tekutina vypadala jinak. Poté následuje testování na dobrovolnících, kteří mají hodnotit chuť jednotlivých nápojů. Nikdy se nestane, že by všechny drinky byly ohodnoceny stejně a testované osoby poznaly chuť čisté vody. Ano, jíme...