Cesta ke vzniku ZAČNU DNES

06.10.2018

Dost často od výživových poradců slýchám, že se zdravým životním stylem zabývají už odmala. Sportovali, zdravě jedli, prostě idylka. Já jsem nikdy nebyla člověk, který by se zajímal o sport nebo o životní styl. Byla jsem "vědátor", který celé dny ležel v knížkách, při slově "pohyb" se mi zvedal žaludek a nejradši jsem měla čokoládu se slazenou limonádou.

A tak plynul čas, já se vzdělávala a přibírala, až mi jednoho dne došlo, že dál už to takto nejde. Vážila jsem 85 kg, byla jsem nesebejistá, neměla jsem se ráda, neustále jsem přemýšlela jen nad tím, kdo na mě kouká skrz prsty a měla jsem fóbii ze stolování před lidmi. Uvědomila jsem si, že to takhle nejde. Začala jsem s několika nesmyslnými pokusy zhubnout, které nikam nevedly, až jsem se odhodlala k tomu, že půjdu na Masarykovu univerzitu studovat obor Regenerace a výživa ve sportu, protože jsem si říkala, že by to mohl být dobrý způsob, jak se zbavit svých problémů. Naučím se sporty, se kterými jsem kromě tělocviku neměla v podstatě žádnou zkušenost, začnu se hýbat a tím pádem hubnout, a zároveň zjistím, co dělám špatně ve svém stravování a jak to můžu změnit.

Na školu jsem se dostala a začala nová životní etapa. Najednou jsem se začala vídat s profesionálními sportovci i jejich trenéry, chodila jsem do různých výživových poraden a učila se sestavovat stravovací plány jak pro redukci váhy, tak i pro profesionální sport. Postupem času jsem se ponořila do zkoumání životního stylu společně se vším, co k tomu patří, a začala jsem si uvědomovat, že tato oblast je daleko komplexnější, než jsem si myslela. Začala jsem velmi aktivně sportovat, pravidelně jsem navštěvovala hodiny kung fu, běhala jsem a podobně. Významně se upravila i moje strava a s postupem času i sebevědomí. Netrvalo dlouho, a mých změn si začalo všímat i okolí. Přicházelo ke mně čím dál více lidí s otázkou, jak se mi to povedlo. Zhubla jsem během této etapy skoro 30 kg a lidé chtěli, abych jim radila, jak se to stalo a co mají měnit, aby měli podobné výsledky. V té době mi začalo docházet, že problémy s váhou a zdravím řeší podstatně více lidí, než jsem si myslela.

V této etapě života jsem zrovna končila školu a rozhodovala se, co dál, když na mě na internetu vyskočilo, že jedna výživová poradna v Brně hledá nové poradce pro výživu a zdravý životní styl. Hned jsem se přihlásila a během týdne už jsme spolupracovali. Chodila jsem na různá další školení v rámci interního vzdělávání a pomáhala jsem klientům, aby se ve svém těle cítili lépe. Do dněšního dne jsem svým klientům pomohla zhubnout několik set kilogramů.

Tato práce si našla místo v mém srdci a velmi mě baví. Začala mi ale vadit omezení spojená s tím, když je člověk zaměstnanec, proto jsem se rozhodla začít lidem pomáhat sama za sebe. Bez produktů a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Od září se intenzivně zabývám hledáním prostor, tvorbou propagace, sháněním všeho potřebného vybavení a dalšími a dalšími věcmi, které s tímto souvisí. Moc se těším na vás na všechny, kteří za mnou od 2. ledna přijdete, ať už jen kvůli zvážení na speciální váze, která zanalyzuje složení vašeho těla nebo kvůli dlouhodobé spolupráci.